16.09.2019
Поділитися: 1
 • Facebook
23400

Як відновити зір дитини в домашніх умовах

Батьки, які запідозрили наявність проблем із зором у дитини, цікавляться: як поліпшити ситуацію? Перш за все, не варто робити поспішні висновки. Рекомендуємо записатися на прийом до лікаря-офтальмолога, який огляне малюка і зробить точний висновок. Порушення і незначні дефекти досить легко підкоригувати на початковій стадії, щоб виключити появу більш серйозних проблем.

Як відновити зір дитини в домашніх умовах

Потрібно пам'ятати про декілька важливих правил гігієни зору для школяра:

 • Якщо дитина правша, тоді світло від лампи повинно падати з лівого боку, якщо лівша, тоді, навпаки – з правого боку. Це дозволяє виключити утворення тіні від руки, яка буде заважати писати.
 • Стежте за тим, як дитина читає – необхідна відстань від сторінки повинна бути в межах від 25 до 30 см.
 • Під час перегляду фільмів відстань від монітора повинна становити приблизно 5 м.
 • Для фізичного та емоційного відновлення дитини, важливо регулярно здійснювати прогулянки на свіжому повітрі.

Це необхідний мінімум того, про що повинні пам'ятати батьки, щоб виключити серйозні проблеми із зором у дитини.

Причини поганого зору у дітей

Всі причини поганого зору у дітей поділяються на дві великі групи – це вроджені та набуті.

Як відновити зір дитини в домашніх умовах

До списку вроджених відносять:

 1. Спадковість. Якщо у одного з батьків є офтальмологічні проблеми, не виключена ймовірність того, що дитина отримає порушення зору у спадок.
 2. Недоношеність. Медична статистика свідчить про те, що третина недоношених дітей з віком втрачають зір.
 3. Вроджені дефекти і патології. Мова йде про такі захворювання, як ДЦП, гідроцефалія та інше.

Всі перераховані вище причини неможливо передбачити, їм неможливо запобігти.  

Набуті причини погіршення зору могуть бути такими:

 • Регулярні і надмірні навантаження на очі. Найчастіше – це тривале фокусування. Наприклад, читання, написання текстів, виконання креслень. Сучасні діти, крім перерахованого вище, регулярно користуються різними гаджетами. Тому, батьки повинні контролювати час навчання і відпочинку.
 • Погане світлення – воно не повинно бути занадто яскравим або тьмяним.
 • Порушена постава. Наявність сутулості негативно позначається на нормальному процесі кровообігу внутрішніх органів, особливо - головного мозку. Це впливає на провідність нервових волокон, які беруть участь у функції передачі сигналу від органів зору до мозку.
 • Мінімальна фізична активність. Під час виконання фізичних вправ всі органи насичуються необхідною кількістю кисню, брак якого погано впливає на зір дитини.

Набуті причини – це не вирок, адже їх легко можна уникнути. Тому батьки повинні стежити за навчанням і дозвіллям малюка.

Як відновити зір дитини

Щоб зрозуміти, як відновити дитячий зір, необхідно враховувати абсолютно всі фактори – починаючи з раціону і, закінчуючи фізичною активністю. Адже зростаючий організм особливо потребує вітамінів і необхідної кількості кисню. Тривале сидіння на одному місці викликає величезну кількість проблем, пов'язаних із поставою. Це, в свою чергу, призводить до проблем з органами зору – в нашому організмі все пов'язано.

Корисні для зору продукти

Діти, раціон харчування яких включає в себе необхідний комплекс вітамінів, набагато рідше скаржаться на проблеми із зором.

Отже, які продукти для зору:

 • Ягоди: смородина, чорниця і лохина. У них міститься пігмент під назвою антоціан. Такі ягоди запобігають утворенню катаракти, глаукоми, активно застосовуються у разі синдрому «сухого» ока.
 • Томати і кавун - ідеальні захисники від катаракти, до їх складу входять вітамін В2, рибофлавін і бета-каротин.
 • Зелень. Шпинат і листова капуста зменшують ймовірність розвитку жовтої плями, яка є головною причиною поступового погіршення зору.  У складі зелені містяться каротиноїди, які запобігають утворенню катаракти і ретиніту.
 • Морква. Щоб підтримувати зір на належному рівні, рекомендується вживати близько 200 г моркви кілька разів на тиждень.  Ідеальне рішення - свіжовичавлений морквяний сік, який потрібно пити вранці.

  Як відновити зір дитини в домашніх умовах

 • Олії – вони наділені великою кількістю корисних інгредієнтів, які надають сприятливий вплив на дитячий зір. Кедрова олія сприяє зняттю напруги з очей, зміцнює очне яблуко і запобігає запальним процесам.  Олія фенхеля надає позитивний ефект для сітківки, судин і очного нерву.  Гарбузова олія - ​​відмінний продукт для профілактики офтальмологічних захворювань, допомагає відновити зір при короткозорості або далекозорості.
 • Натурально вершкове масло. У складі цього продукту є каротин, вітамін А і молочний жир.  Всі компоненти позитивно впливають на гостроту зору.

 Таким чином, в процесі планування дитячого раціону, потрібно віддавати перевагу свіжим продуктам з багатим вітамінним комплексом.

 Вправа для поліпшення зору

 Як поліпшити зір дитини?  Чи можливо це зробити в домашніх умовах?  Багато батьків цікавляться подібними питаннями.

 Наявність різних вправ дозволяє поліпшити зір дитини навіть вдома:

 • Попросіть дитину, щоб вона в повітрі «намалювала» очима цифри - від 1 до 10.
 • Скажіть дитині, щоб подивилася вправо і вліво. При виконанні вправи голова повинна залишатися рівною і не повертатися в різні боки.  Повторіть вправу 10 разів.
 • Нехай дитина подвивиться вгору-вниз - 10 разів. Голова також повинна знаходитися у прямому положенні, залишатися нерухомою.

  Як відновити зір дитини в домашніх умовах

 • Нехай дитина заплющить очі на 2 секунди, потім відкриє і почне часто моргати. Виконайте 10 повторень цієї вправи.
 • Перед собою очима потрібно намалювати коло, потім вісімку, а після - квадрат. Це все потрібно повторити 5 разів.
 • Дитина повинна сфокусувати погляд і затримати його на кінчику власного носа на 5 секунд. По закінченню треба перевести погляд вперед, намагаючись вдивлятися в далечінь. Така вправу рекомендується робити протягом 2-3 хвилин.

Такі вправи сприяють відновленню гостроти зору, розслаблюють м'язи і запобігають протіканню запальних процесів.