05.03.2021
Поділитися: 0
 • Facebook
4605

Цікаві оповідання та книги для дітей 7-12 років. Як привчити дитину до якісної літератури

Одне з найважливіших і корисних занять для дітей різного віку – це читання книг. Турботливі батьки з раннього дитинства намагаються захопити малюка спочатку картинками, маленькими віршиками, казками, а потім і більш серйозними книгами. Існує безліч способів, як краще виховати у дитини любов до літератури. У кожному з них є засадничі чинники – це цікаві книги й особистий приклад дорослих.

як вибрати книгу для дитини

При виборі книги орієнтуйтеся на вік і інтереси

Коли дочка або син вже навчилися читати самостійно, дуже важливо не упустити момент і з самого початку виховати у них любов до читання і розуміння важливості цього заняття. Якщо дотримуватись деяких порад кваліфікованих педагогів, психологів і навіть просто досвідчених батьків, можна домогтися успіху в цій справі.

Важливо добирати цікаві оповідання, казки й повісті для дітей. Тільки зацікавлена людина буде із задоволенням проводити час за читанням. Батьки мають цікавитися життям сина і дочки, щоб розуміти їх уподобання. Одним подобаються чарівні казки, а інші із захватом читають наукову літературу. Усі діти й підлітки різні, тому не варто змушувати їх читати тільки те, що є в домашній бібліотеці. – нехай дитина самостійно вибирає книги і їх тематику.

Якщо здається, що автор або сам твір ще не підходить за віком, нехай книга залишиться на майбутнє. Зате малюк зможе сам вибирати і дізнаватися про свої смаки. Завдання батьків – підігрівати інтерес і ненав’язливо пропонувати ту літературу, яку варто почитати дитині. При цьому важливо не змушувати і не саджати за книги насильно – так можна домогтися лише зворотного ефекту.

розповіді для дітей 7-8 років

Оповідання для дітей 7-8 років. Які твори читати в 1-2 класі?

У початкових класах учні тільки починають читати. Тому важливо, щоб оповідання для дітей 7-8 років були простими і легкими. Книги краще вибирати з короткими текстами, які можна прочитати за один раз і дізнатися розв’язку. Дитина в цьому віці ще не здатна годинами сидіти за цим заняттям, довго зосереджуватися на одній справі, утримувати свою увагу. Поки учень не почав відволікатися, він повинен встигнути зрозуміти суть оповідання.

Для цього віку найкраще підходять добрі й повчальні історії, що розповідають про чарівників і дивовижі, про дружбу, витівки й веселощі:

 • Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра»;
 • Джеймс Баррі «Пітер Пен»;
 • Віктор Драгунський «Чікі-брик», «Таємне стає явним» та інші;
 • Льюїс Керролл «Аліса в дивокраї».

книги для дитини 9-10 років

Книги для дітей 9-10 років. Пригоди та повчальні історії

Що старше стають діти, то краще вони вміють читати. Їм вистачає швидкості читання і посидючості, щоб прочитати твори більшого розміру. Крім того, їх інтелект розвинений сильніше, тому стає простіше розуміти більш глибоку основну думку тексту, ніж у коротких казках. Цікаві книги для дітей 9-10 років повинні бути повчальними, розповідати, що добре, а що погано, знайомити з благородними вчинками і виховувати людяність, чуйність і дружнє ставлення до світу.

Краща література для цього віку:

 • Джонатан Свіфт «Подорожі Гуллівера»;
 • О. Генрі. Оповідання та новели;
 • Джером Клапка Джером “Троє в човні, не рахуючи собаки»;
 • Гавриїл Троєпольський «Білий Бім, Чорне Вухо».

Також можна запропонувати для ознайомлення твори сучасних авторів. Чи то історія про Гаррі Поттера в жанрі фентезі, чи будь-яка інша дитяча література нашого часу –  не так важливо. Головне – щоб книга вчила добру, мала захопливий сюжет і подобалася маленьким читачам.

що читати дітям в 11-12 років

Які книги вибрати в 11-12 років.

Діти, які недавно закінчили початкову школу, вже чудово читають, мають свої смаки в літературі, можуть прочитати великий обсяг сторінок за один раз, здатні довгий час стежити за розвитком подій і добре запам’ятовувати прочитане.

У будь-якому віці важливо, щоб книги приносили користь – вказували на переваги і недоліки героїв, вирішували суперечки між ними, давали життєві уроки. У середній школі учні вже мають значний список літератури зі шкільної програми, тому вільний час можна приділити своїм інтересам і читати те, що приваблює найбільше.

Як приклад цікавих і захопливих книг для дітей 11-12 років можна назвати:

 • А. де Сент-Екзюпері «Маленький Принц»;
 • А. Грін «Червоні вітрила»;
 • Вільгельм Гауф «Казки»;
 • Дж. Р. Р. Толкін «Володар Кілець»;
 • А. Дюма «Три мушкетери»;
 • Жюль Верн «Діти капітана Гранта».

читайте книги разом з дітьми

Знайомтеся із шедеврами світової літератури разом

Батьки відіграють дуже важливу роль не тільки у вихованні дитини, а і в її освіті. Своїм прикладом із самого раннього віку потрібно показувати малюкові, що читати –  не тільки корисно, а й цікаво. Це розширює світогляд, допомагає дізнаватися багато нової інформації, сприяє розумінню принципів спілкування між людьми на прикладах героїв. Спостерігаючи за тим, як мама і тато з радістю проводять час за літературою, дитина теж буде хотіти скоріше навчитися читати.

Дорослі можуть спрямувати школяра, дати пораду про те, що буде цікаво почитати в його віці, а що краще відкласти на потім. Знайомство з правильними книгами з домашньої бібліотеки допоможе розвинути гарний смак до літератури з раннього дитинства.

Крім вибору цікавих творів, також важливо допомогти школяреві навчитися швидко читати і розуміти прочитане. Тільки при хорошому рівні навичок йому буде цікаво цим займатися. Якщо син або дочка повільно і невпевнено читають, то прагнення до книг у них буде менше. Тому слід починати навчання читання за правильною методикою.

Для цього чудово підійде ефективний курс від Академії SMARTUM – Букварика і Читарика. Букварика познайомить з буквами і звуками, а також допоможе з легкістю виконувати звуко-буквений розбір. За допомогою курсу діти навчаться читати складами. Читарика допоможе перейти від читання складами до читання текстами. Плюсом навчання є ознайомлення учнів з основними темами рідної мови. У результаті діти отримають навички, які знадобляться їм при знайомстві з літературою в школі і вдома.